Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi

Doktora Sonrası Araştırma ve Araştırmacı Programı

Doktora Sonrası Araştırmacı Programı (DOSAP) 2022 Yılı 2. Dönem Proje Çağrısı Duyurusu-24.01.2023

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Doktora Sonrası Araştırma ve Araştırmacı Programı (DOSAP) Yönergesi Üniversitemiz Senatosunun 26.08.2020 tarih ve 2020/21 sayılı toplantısında kabul edilerek yürürlüğe girmiştir. Bu program ile DOSAP kapsamında doktora sonrası araştırmacıların çalıştırılması, konusunda uzman öğretim üyeleri ile ortak araştırma ve yayın yapmalarının teşvik edilmesi ve bu kapsamda sunulan bilimsel araştırma proje tekliflerinin değerlendirilmesi amaçlanmaktadır. DOSAP kapsamında doktora/sanatta yeterlilik derecesi almış kişilerin AR-GE çalışmaları yapmak, mesleki deneyimlerini artırmak için geçici bir süreyle tam zamanlı ya da kısmi zamanlı olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesinde uzman öğretim üyeleri ile birlikte araştırma yapmalarına imkân tanınmaktadır. 


Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Doktora Sonrası Araştırma ve Araştırmacı Programı (DOSAP) 2022 yılı 2. dönem çağrısı başvuruya açılmıştır. Başvurular 31 Ocak 2023 saat 23.59’a kadar KSÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi e-BAP Otomasyon Sistemi (http://bapotomasyon.ksu.edu.tr/?act=login) üzerinden yapılacaktır. Ayrıca aşağıda yer alan "DOSAP Araştırmacı Başvuru Formu ve İş Planı" formu doldurularak BAP Otomasyon Proje Başvuru kısmına eklenecektir. Başvuru sonrasında otomasyonda oluşturulan tüm proje başvuru belgeleri EBYS üzerinden DOSAP Koordinatörlüğüne gönderilecektir.

 

• Çalıştırılması planlanan araştırmacı ile ortak proje hazırlanabilir. 

• Proje Başvuru Formu hazırlanırken araştırmacıya ödenecek ücret hariç, araştırma bütçesi iki yıl için toplam 190.000 TL olacaktır. İhtiyaç duyulması halinde Yönerge uyarınca 12 ay ek süre verilebilir.

• Proje Başvuru Formu hazırlanırken proje bütçesi yıllık 80.000 TL/yıl + (15.000 TL ÜSKİM analiz desteği) * 2 yıl olarak planlanacaktır. 

• Araştırmacı bütçesi belirlenirken DOSAP Yönergesi Madde 13 dikkate alınmalıdır

 

Detaylı bilgi için KSÜ BAP Şube Müdürü Bayram KÖSE ile iletişime geçiniz. 0344 300 10 64 Başvuru belgelerinin belirtilen son başvuru tarihine kadar EBYS üzerinden DOSAP Koordinatörlüğüne gönderilmesi gerekmektedir. 


DOSAP ARAŞTIRMACI BAŞVURU FORMU ve İŞ PLANI